Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

Zimní procházka Stezkou korunami stromů

Zimní procházka Stezkou korunami stromů
09.12.2015 00:00

Až vás nebude bavit lyžování, vyrazte si na procházku zimní Šumavou. Stezka korunami stromů je otevřená po celý rok. Vyrazte si postavit sněhuláka nad vrcholky šumavských smrků. 21. prosince 2015 můžete vyrazit na procházku i s maskotem, vycházka s lišákem začíná ve 13:30.

Až vás nebude bavit lyžování, vyrazte si na procházku zimní Šumavou. Stezka korunami stromů je otevřená po celý rok. Vyrazte si postavit sněhuláka nad vrcholky šumavských smrků. 21. prosince 2015 můžete vyrazit na procházku i s maskotem, vycházka s lišákem začíná ve 13:30.

Vycházka s lišákem

Zdroj: ©Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Lipno je celorepublikový unikát. Poprvé přivítala návštěvníky 10. července 2012, nabízí úžasný výhled na Šumavu, didaktické interaktivní zastávky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice. Pokud budete mít štěstí na dobré počasí, uvidíte přes lipenskou přehradu až na vrcholky rakouských Alp. Výhjled můžete zkusit hned - díky virtuální prohlídce.

Jedinečnou procházku si užít dopřát i starší lidé nebo handicapovaní. Projekt Lipno bez bariér umožňuje handicapovaným prožít dovolenou naplno a plnohodnotně v jakémkoliv ročním období. Na vrchol vyhlídky vede schodišťová sedačka pro handicapované, seniory nebo malé děti, kteří by jinak s výstupek bojovali.

 Na vrchol vyhlídky vede schodišťová sedačka

Zdroj: ©Garaventalift

Lipno nemá žádné bariéry

Vybudování sedačky pro handicapované je součástí projektu Lipno bez bariér. Jedná se o jedinečný projekt u nás. Okolí Lipna díky němu nabízí celoroční aktivity pro všechny bez ohledu na zdravotní stav či věk. Minulý týden si například handicapovaní mohli vyzkoušet lyže a další zimní radovánky, které si běžně vyzkoušet nemohou.

Projekt samozřejmě funguje i v létě. Můžete si vybrat z mnoha možností, lze si zapůjčit například:

  • tandemová kola
  • handbike (upravený i pro osoby s kvadruplegií)
  • elektročlun s bezbariérovým přístupem
  • speciální sportovní vozík – za kolo, za tandem nebo jako kočárek
  • monoski se stabilizátory (lyžičky do ruky) - s instruktorem nebo samostatně
  • speciální sportovní vozík s lyžičkami – je možno ho tlačit před sebou nebo táhnout za sebou (např. na běžky nebo brusle)
  • při lyžování je možnost si zapůjčit handsfree sady pro snadnou komunikaci.

Cílem projektu je umožnit i hadicapovaným užít si plnohodnotnou dovolenou a zapomenou na chvíli na své problémy.

O Stezce korunami stromů

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Stezka korunami stromů Lipno nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity. Součástí stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří Vaše znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa.

Stezka korunami stromů

Zdroj: ©Stezka korunami stromů

Stezka je bezbariérová, a tak se na chodník vedoucí mezi korunami stromů, stejně jako na 40 metrů vysokou vyhlídkovou věž může podívat skutečně každý. Jen na Lipně si tak mohou jak handicapovaní, senioři, tak třeba i rodiče s kočárky užívat jedinečné výhledy na lipenské jezero a jeho široké okolí. Při dobrých klimatických podmínkách bývají vidět dokonce i Alpy. Aktuální dění na stezce můžete sledovat na webových stránkách nebo na Facebooku.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz