Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

Zahřejte se v termálních lázních

Zahřejte se v termálních lázních
25.11.2015 00:00

V Čechách začalo mrznout a sněžit. Jak se zahřát? Vyrazte do termálních lázní. Vyzkoušejte si, jaké to je relaxovat v horkém bazénku, když kolem vás sněží.

V Čechách začalo mrznout a sněžit. Jak se zahřát? Vyrazte do termálních lázní. Vyzkoušejte si, jaké to je relaxovat v horkém bazénku, když kolem vás sněží.

Vyhlášené termální prameny najdete leckde po světě. My se dnes zaměříme na maďarské lázně, přesněji ty v Budapešti. Jen v tomto městě je přes 120 termálních pramenů. Najdete tu opulentní lázně s celou řadou atrakcí i malé komorní lázně, které sloužily dříve jen šlechtě, vybere si každý.

Budapešť je z Prahy pár hodin cesty, snadno a velmi levně se tam dostanete také autobusem či vlakem. Město nabízí celou řadu úchvatných historických památek, skvělých restaurací i specifické kulturní zážitky – jinde než v Maďarsku si pravý čardáš nezatančíte. Lázeňská tradice zde sahá až do doby římské. Všechny lázně, kam vás pozveme, se nachází v unikátních prostorách, kde na vás doslova dýchá historie.

 

Lázně Szechényi

Szechényi jsou nejznámější a největší lázně v Budapešti. Jsou to nejmladší lázně ve městě, nachází se hned vedle zoo v městském parku. Lázně při procházce nepřehlédnete, nacházejí se ve velkolepé novobarokní budově. Lázně se specializují zejména na nemoci kloubů a pohybového ústroj. Teplota dosahuje až 75°, tak opatrně ať se neopaříte.

Lázně jsou otevřeny denně od 6 do 10 večer. Celodenní vstupenka vyjde na 4 500 forintů, což je necelých 400 Kč. Detailní informace najdete na stránkách lázní.

Lázně Szechényi

Lázně Gellért

Druhé nejpopulárnější jsou lázně Gellért. Lázně jsou součástí stejnojmenného secesního hotelu z roku 1916. Léčit se zde můžete s kloubními, gynekologickými a nervovými problémy.

Teplot vody dosahuje až 48°.  Rozhodně vyzkoušejte také místní sauny – levandulová uklidňuje a mátová vás naopak příjemně nakopne.

Celý den se můžete louhovat za 4900 forintů. Otevírací dobu i návod, jak se do lázní dostatek najdete na webu.

Lázně Gellert

Lázně Király

Navštívit můžete i jedny z mála zachovalých tureckých lázní. Lázně založil paša Arslan v 16. století. Název v překladu znamená královské, ale panovníkovi nikdy nesloužily.

Lázně ocení milovníci nudismu – jsou totiž přístupné bez plavek. Dámy mohou lázně navštívit v pondělí, středu a pátek, pánové pak v úterý, čtvrtek a sobotu. Lázně patří mezi nejlevnější, za celodenní odpočinek zaplatíte jen 2300 forintů. Otevírací dobu najdete na webových stránkách.

Lázně Rudas

Pravou tureckou atmosféru zažijete i v lázních Rudas z 15. století. Tyhle lázně jsou opravené teprve 10 let. Lázním dominuje osmiúhelníkový bazén pod velkou zelenou kopulí. Nejteplejší bazén má 42°. Relaxovat můžete za 4500 forintů. Více informací najdete na stránkách lázní.

Budapešť v zimě

Lázně Lukács

Lukášovy lázně patří mezi ty nové – jsou ze 17. století. Léčivá voda pomáhá především na onemocnění kloubů a zažívacího ústrojí. I proto je velmi oblíbená místní fontána s pitnou vodu. Tyto lázně jsou vhodné pro ty z vás, kteří neholdují horké vodě – nejteplejší bazén má 36°.

Vstupné na celý den vás přijde na 3100 forintů. Podrobné informace najdete na stránkách lázní.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz