Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

Tipy na výlet za vysvědčení

Tipy na výlet za vysvědčení
18.06.2015 00:00

Blíží se konec školního roku a děti napjatě očekávají vysvědčení a samozřejmě prázdniny. Už víte, jaký dárek dostanou za vysvědčení?

Kam vyrazit s dětmi na výlet

Věděli jste, že české děti za vysvědčení nejčastěji dostávají peníze? Zatímco v zahraničí dostávají děti častěji knihy nebo výlety. (Alespoň to vyplývá z výzkumu GE Money Bank z roku 2009). Vymyslete jim letos originální překvapení a darujte jim raději zážitek a poznání.

Málokteré dítě baví poslouchat dlouhý nudný výklad stařičké kastelánky na kdejakém hradu. V Čechách ale přibývají interaktivní muzea, oživené prohlídky pro děti nebo řemeslné dílny, kde si děti mohou zkusit řemesla atd.

Výlety s dětmi

Za technikou

Navštívit můžete třeba Svět techniky v Ostravě. Expozice vznikla v průmyslovém areálu dolů. A je téměř povinné si na všechny exponáty sáhnout a vyzkoušet je. Děti dostanou při vstupu speciální náramek s čárovým kódem. Během prohlídky muzea mohou soutěžit o ceny. Stačí se jen zastavit u soutěžních panelů a správně odpovídat na otázky. Veškeré nápovědy samozřejmě najdou okolo sebe.

Do pohádkového lesa…

Vyrazte do Pivečkova lesoparku ve Slavičíně. Lesopark vznikl před více než 70 lety, najdete v něm Červenou Karkulku, skřítky a další roztodivné pohádkové bytosti. Všem králům a královnám by také neměl uniknout královský trůn, který si, jak jinak, mohou děti také vyzkoušet. Každý rok se tu koná akce plná oživlých pohádkových bytostí – Pohádkový les. Celá trasa lesem má pouhé 2 km a snadno ji zvládnou i ti nejmenší. Starší děti se ale také nudit nebudou.

Za kuriozitami a rekordy

Zavítejte také do Pelhřimova. Na malé děti tu čeká muzeum strašidel a ty velké zase zaručeně pobavíte Muzeem kuriozit. Nudit se ale nebudou ani dospělí. V muzeu totiž najdete exponáty, které se do jiných muzeí nevejdou – například největší spínací špendlík – nebo takové, které byste v jiném muzeu naopak přehlédli – například miniaturní motorkou vysokou pouhých 28 cm. 

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz