Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

Praha rozzářená

Praha rozzářená
30.09.2015 00:00

Která kulturní akce je nejnavštěvovanější v České republice? Festival světel SIGNAL v Praze. Festival se koná od 15. do 18. října. Udělejte si víkendový výlet do Prahy a zažijte Signály na vlastní oči.

Která kulturní akce je nejnavštěvovanější v České republice? Festival světel SIGNAL v Praze. Festival se koná od 15. do 18. října. Udělejte si víkendový výlet do Prahy a zažijte Signály na vlastní oči.

Letos se koná 3. ročník festivalu. Minulý rok jej navštívilo téměř půl milionu lidí. Britský deník The Guardian dokonce zařadil pražský SIGNAL festival mezi 10 nejlepších světelných show v Evropě. Přijet mají čeští i světoví umělci, kteří rozzáří noční Prahu.

Během vystoupení umělci osvětlují domy či promítají za zvuků hudby, vznikají tak unikátní audiovizuální show.

Zažijte Prahu jinak

Stejně jako v loňském roce, i letos budou zářit Petřínská rozhledna, také kostel sv. Ludmily na náměstí Míru, park Kampa, Střelecký ostrov, Piazzeta Národního divadla, Letenské sady a mnoho dalších míst. Letos se představí více než 20 různých show.

Podle nás je nejlepší přes den si prohlédnout památky za denního světla a večer si zajít na světelnou show. Protože všechny památky dostanou úplně jinou tvář. Festival SIGNAL není jen doménou Prahy. V roce 2014 zářily také budovy v Plzni. Nedělní odpoledne 18. října bude věnováno rodinám s dětmi. Celý program najdete zde.

Signal festival v Praze

© SIGNAL FESTIVAL/Alexander Dobrovodský

Nové signály

Letošní ročník přináší výraznou změnu. Pro návštěvníky bude připravena jednosměrná trasa, kdo jí projde, uvidí všechny světelné instalace. Světelné show bude možné samozřejmě procházet podle nálady nebo si vybírat jen ty, které se vám líbí. Přesnou mapku si návštěvníci budou moci zakoupit na info stáncích festivalu nebo si pořiďte kapesní mapu a vydejte se vlastní cestou.

Další novinkou je i program pro odbornou veřejnost. Na programu je konference SIGNAL Future Forum (SIFF) a vzdělávací platforma Transmit.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz