Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

Nejkrásnější německé Vánoční trhy

Nejkrásnější německé Vánoční trhy
07.12.2015 00:00

K adventu neodmyslitelně patří Vánoční trhy. Vyrazte i vy nasát vánoční atmosféru. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější vánoční trhy v Německu.

Drážďany

Trhy v Drážďanech jsou největší a nejslavnější v Německu. Také patří mezi nejstarší, konají se zde od roku 1434.

Hlavní trh, zvaný Striezelmarkt , najdete na náměstí Altmarkt. Rozhodně musíte na trhu ochutnat místní vánoční štolu, na kterou mají v Drážďanech speciální recept předávaný v rodinách z kuchařky na kuchařku. Typickým dárkem jsou také malé figurky kominíčků pro štěstí – Pflaumentoffel.

Atmosféru trhů můžete vidět hned. Na video příběhu figurky:

 

Trhy trvají až do 24.12. K vidění je to přes 250 stánků, ale také bohatý doprovodný program. Malé princezny rozhodně musí navštívit místní pohádkový hrad.

Berlín

V Berlíně je samozřejmě celá řada trhů, za nejkrásnější se považuje ten na Gendarmenmarkt. Trh se jmenuje WeihnachtsZauber – v doslovném překladu Kouzlo Vánoc. Kouzlo V8noc ale trvá až do 31.12.

Vánoční trhy Berlín

Zdroj fotografie: Michael Setzpfandt

Nemusíte se omezovat jen na návštěvu stánků s ozdobami. Berlínský trh má bohatý doprovodný program a dokonce plánuje i oslavu Nového roku. Jako jediný trh si tento účtuje vstupné ve výši 1 €. Výtěžek ze vstupné tradičně putuje na různé charitativní projekty.

Více o trhu najdete na webových stránkách.

Norimberk

V Norimberku probíhají Vánoční trhy až do Štědrého dne. Nejznámější trh najdete na náměstí Hauptmarkt, přímo v historickém centru. Tyto trhy patří mezi největší v Evropě, každý rok je navštíví přes 2 miliony návštěvníků.

Norimberské vánoční trhy mají dlouholetou tradici, začínaly v 17. století. K vidění je přes 180 stánků s řemeslnými výrobky, vánočními dekoracemi, ale také pamlsky a svařákem. Jsou tu také stánky partnerských měst – k vidění jsou tak řemeslné výrobky z Peru, Číny, ale i Prahy.

Kolotoč v Norimberku

Zdroj fotografie: Steffen Oliver Riese

Pro děti tu mají speciální vánoční trh na náměstí Hans Sachs Platz. Určitě jej navštivte, kde jinde byste mohli zkusit dvoupatrový historický kolotoč. Všechny důležité informace a mapku najdete zde.

Mnichov

Mnichovské trhy jsou zasvěcené dětem. Na trzích na Marienplatz se totiž konají Nebeské workshopy, kde si děti mohou vyzkoušet stará řemesla. Rodiče se mezitím mohou svézt historickou tramvají, ve které se podávají perníčky a svařák.

Trhy mají bohatý doprovodný program. Například ještě stihnete řádění čertů – Crampus – nebo celou hon za pokladem na trzích pro celou rodinu. Vánoční trh je otevřený až do Štědrého dne. Detailní informace najdete zde.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz