Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

9 nejzajímavějších ostrovů, které musíte navštívit

9 nejzajímavějších ostrovů, které musíte navštívit
27.06.2016 16:47

Exotika neláká všechny, i v Evropě máme nádherná místa, která stojí za to vidět. Některá z nich si nezadají s luxusními destinacemi celebrit. Vybrali jsme 10 nejkrásnějších ostrovů v Evropě, které bystě měli vidět.

OSTROV SKYE, SKOTSKO

Ostrov Skye ve Skotsku

Ostrov Skye se nachází poblíž severního pobřeží Skotska. Atlantský oceán není zrovna vhodný na koupání, bývá přeci jen poněkud studenější. Nicméně Skye je oblíben mezi milovníky turistiky a horolezectví.  Pokud chcete obdivovat svět z výšky hor, vyrazte na jih ostrova do pohoří Cuillins. Na své si přijdou i obdivodatelé starých hradů a starověkých ruin, za zmínku stojí například Duntulm Castle, Dunvegan Castle, Dunsgiath Castle a Knock castle. Ostrov patří ke Skotsko, tudíž pochopitelně vyniká vším čím Skotsko, třeba whisky pálenou v Talisker Distillery.

Veškeré detaily o ubytování a možných aktivitách najdete na www.isleofskye.com.

Inis Oírr, Irsko

Ostrov Inis oírr, Irsko

Na další ostrov to nemáme daleko, podíváme se do Irska na ostrov Inis Oírr. Ostrov nejmenším ostrůvkem Aranských ostrovů. Na ostrově můžete ochutnat pivo Guiness, naučit se irštinu, zahlédnout víly a leprikóny z irských básní nebo si prostě vyrazit na výlet na kole. Za zmínku stojí za památky, mezi nejslavnější patří O'Brienův hrad.

Co dalšího vás na ostrově čeká, zjistíte na www.discoverinisoirr.com.

Fehmarn, Německo

Fehmarn, Německo

Pro krásné ostrovy nemusíme hned do galských zemí. Znáte třeba ostrov Fehmarn? Ostrov je třetí největší ostrov Německy, leží v Baltském moři. Na ostrově jsou 3 velké přírodní rezervace - Grüner Brink, Krummersteert, Wasservogelreservat Wallnau. V rezervacích hnízdí vzácní ptáci, takže nejsou přístupné turistům. Pro milovníky přírody a turistiky je tu ale mnoho jiných zajímavostí k vidění. Fehmarn je ostrov majáků. Určitě si nějaký prohlédněte.

Ostrov je rájem kitingu a každý rok tu probíhá soutěže v kite surfingu. Pro ty línější máme také typ – navštivte lázeňský komplex Badwelt Fehmare a užijte si třeba zábal z mořských řas. Detaily najdete na stránkách ostrova www.fehmarn.de/en.

Markétin ostrov, Maďarsko

Markétin ostrov, Maďarsko

Budapešť je mezi turisty velmi populární. Markétin ostrov, který leží uprostřed Dunaje, patří mezi romantická místa, kam návštěvníci města míří na procházky či pikniky. V zimě je ostrov tajemně zahalený v mlze. V létě se ale stává rájem sportovců, celý ostrov lemuje běžecká dráha a mola, kde si lze půjčit loďku. Na ostrově jsou také 2 lázeňské komplexy s termálními prameny, kterými je Maďarsko vyhlášené. Ostrov kdysi sloužil klášteru, dnes na něm najdete japonskou zahradu, malou zoo, hudební fontánu, u které v létě probíhají světelné show (podobně jako u naší Křižíkovy fontány) a unikátní vodárenskou věž.

Belle-Île en Mer, Francie

Belle-Île en Mer, Francie

Ostrov se někdy také nazývá pouze Belle Isle – tedy v překladu krásný ostrov. Najdete jej u západního pobřeží Francie. Ostrov skutečně dělá čest svému jméno.  Jeho krásy inspirovaly nejednoho umělce, mezi nejznámější patří třeba Flaubert nebo Monet. Ostrov nyní osloví spíše turisty. Ostrov je kolem dokola obklopený plážemi, nehrozí opalování na přeplněné pláži, které znáte z jiných destinací. Mimo koupání nabízí ostrov i další atrakce: například muzeum v domě herečky Sarah Bernhardtové, maják v Bangoru. V srpnu ostrov hostí největší operní festival v západní Evropě Lyrique en Mer. Festival probíhá od 27. 7. do 19. 8. 2016. Další informace i atrakcích ostrova najdete na www.belleileenmer.co.uk.

Jersey, Británie

JERSEY, BRITÁNIE

Jersey není jen americké město, ale také malebný ostrov mezi Británií a Francií. Břehy ostrova omílá Golfský proud. Díky tomu je na ostrově celoročně příjemné, středomořské klima. Ostrov láká na historické i přírodní památky, ty lze obdivovat například v rezervaci Durrell Wildlife Park. Ostrov je do značné míry nezávislý, má dokonce vlastní měnu - jerseyskou libru.

Historie ostrova sahá až do doby kamenné, na ostrově žil člověk neandrtálský. Ostrov skýtá strategickou pozici, pamatuje tedy většinu válek mezi Francií a Anglií. Dobyly jej Vikingové, Francouzi během Války růží, skrývala se na něm britská královská rodina během občanské války v 17. století. Ostrov nabízí vše pro milovníky památek, vycházek, rybaření i studování jedinečné flory. Jak se na ostrov dostat a kde se ubytovat zjistíte na www.jersey.com.

Kefalonia, Řecko

Kefalonia, Řecko

Ale pojďme na jih a trochu se opálit. Kefalonia je největší ostrov v Jónském moři kolem Řecka. Ostrov je ráj turistů, má krásné pláže, čisté moře i všudy přítomnou řeckou atmosféru. Oblíbenou atrakcí je přírodní rezervace na hoře Ainos. Zchladit se můžete v Melissaniných jeskyních. Jeskyněmi protéká řeka, čili na výlet vyrazíte v loďce s průvodcem. Mimo to lze samozřejmě navštívit místní muzea, prohlédnout si archeologické nálezy a památky. Informace o aktuálním počasí ubytování a mnoho dalšího najdete na www.greeka.com/ionian/kefalonia.

Gozo, Malta

Gozo, Malta

Ostrov je druhý největší ostrov souostroví Malta. Administrativně patří také k Maltě. Z Malty se na ostrov dostanete pohodlně přívozem. Ostrov je ráj vodních radovánek, potápění i rybaření. Určitě si zajděte zaplavat do Modré Laguny, její průzračná voda vás nadchne. Nejznámější přírodní památkou ostrov je Azurové okno – skladní útvar, který vtvořil příliv.

Na Gozo najdete ale také prehistorické památky, například chrám Ggantija, jednu z nejstarších sakrálních staveb v Evropě. Krom toho je ostrov typický opulentními karnevaly a jejich slavnostní ohňostroje.  Více informací najdete na www.visitmalta.com/en/island-of-gozo.

Capri, Itálie

Capri, Itálie

Ostrov leží v Neapolské zálivu. Každoročně na ostrov míří tisíce turistů. Krásnu ostrova znala už šlechta ve starém Římě, urození lidé si zde tehdy stavili letní odpočinková sídla. I modernější lidé ale viděli na Capri jen to romantické. Rozhodně zavítejte do vily Jovis, kterou na ostrově vybudoval císař Tiberius. Navštivte také Villu San Michele. Postavil si v duchu antické architektury lékař Axel Munthe v 19. století, dnes je ve vile muzeum.

Prakticky každý turista navštíví Modrou jeskyni (Grotta Azzurra) – příbojovou vodní jeskyni. Okružní plavba trvá 2 hodiny, cestou uvidíte ještě Bílou a Zelenou jeskyni (Grotta Bianca, Grotta Verde), Faraglioni (typické kameny v moři) či Přírodní oblouk. Co dalšího vidět? Podívejte se na stránky ostrova www.capri.com.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz