Levnemapy
Provoz e-shopu je pozastaven.

6 zámků, které mají otevřené brány i v zimě

6 zámků, které mají otevřené brány i v zimě
30.11.2015 00:00

Myslíte, že v zimě není kam vyrazit na výlet, protože brány hradů a zámků jsou zavřené na petlici? To už dnes není pravda, čím dál více památek zůstává otevřených po celý rok. Připravili jsme seznam těch nejpopulárnějších u nás.

V zimě můžete navštívit především zámky. Zříceniny hradů zavřené zůstanou. Sníh a mráz totiž mají katastrofální vliv na statiku a pustit mezi rozpadající se zdivo návštěvníky by nebylo bezpečné. Ještě, že máme v Čechách tolik krásných zámků.

 

Zbiroh

Zbiroh najdete v půlce cesty mezi Plzní a Prahou. Zámek stojí uprostřed nádherných křivoklátských lesů. Takže si určitě užijete i zimní procházku, roztát pak ostatně můžete v zámecké krčmě

Zbiroh byl vždy zvyklý na nejvybranější hosty, takže se zkuste tvářit jako šlechta, ať skvěle zapadnete. Má přídomek „zámek tří císařů“ – protože jej skutečně tři císaři vlastnili - Karel IV., Zikmund Lucemburský a Rudolf II. Na druhou stranu se zde ale o takové vzácné hosty umí náležitě starat a hýčkat si je.

Zámek má celou řadu dalších nej, ty vám ale představí až na prohlídce. Zbiroh je otevřený každý den od 10 do 17 hodin.

Sychrov

Zámek Sychrov

Sychrov najdete 10 km od Turnova v severních Čechách. Sychrov je doslova pohádkový zámek. Za posledních 45 let se tu točilo bez počet pohádek. Sychrov ale zvládne i vážné role, vidět jste jej mohli třeba ve filmu Tmavomodrý svět.

Během prosince probíhají na zámku také vánoční koncerty. Sychrov můžete navštívit každý den po celý rok. Brány se ale zavírají už v 14:00. Připraveny jsou dva okruhy tak dorazte brzy, ať oba stihnete.

Hluboká

Zámek Hluboká

Hluboká je novogotický zámeček v jižních Čechách. Zámek je naprosto nezaměnitelný. Vypadá jako postavený z marcipánu. Do této podoby jej přestavěli Schwarzenbergové, konkrétně kněžna Eleonor. Inspirovat se nechala mimo jiné windsdorskou architekturou. (Mimochodem k rodu Windsorů patří i současná královna Británie Alžběta II.).

Hluboká má pro návštěvníky připravenou speciální zimní trasu, takže nebudete mrznout při procházkách po balkonech. Prohlédnete si soukromé salonky posledních čtyř majitelů.

Zámek může navštívit každý den (krom pondělí) od 10:00 do 16:00.

Loket

Hrad Loket

Had Loket najdete kousek od Karlových Varů, po prohlídce si tedy můžete rovnou zajet do lázní k místním pramenům.

Na Lokti máte jedinečnou příležitost oživit si staročeské tradice. O víkendu 12. – 13. prosince tu probíhají vánoční trhy. Vyzkoušíte si tradiční zdobení perníčků, zahrají vám místní soubory, nebude chybět ani divadlo či exotická čajovna, která se bude starat, abyste nezmrzli u těch perníčků.

Loket můžete navštívit každý všední den od 9:00 do 16:00.

Lednice

Zámek Lednice

Zavírat v zimě brány zámku Lednice, by zjevný protimluv. Lednici můžete tedy navštívit během celého roku bz ohledu na počasí.

Lednicko-valtický areál patří mezi největší turistická lákadla Jihomoravského kraje. Krom zámku si můžete projít i romantický přírodní park. Od roku 1996 je dokonce na seznamu UNESCO. Vidět můžete například minaret, lovecký zámeček či Apollonův chrám s dórským sloupořadím. Až vám bude zima, jděte se ohřát do zámeckého skleníku s exotickými rostlinami.

Zámek je otevřen o víkendech od 10 do 16 hodin.

Karlštejn

Po celý rok je otevřený i neslavnější hrad – Karlštejn. Zámek je otevřený o víkendech od 10:00 do 15:00.

Karlštejn nabízí nejbohatší vánoční program. Na své si přijdou dospělí i děti. Zimní program začíná Královským adventem – ten můžete navštívit ještě 6. 12., 13. 12. a 20. 12. Na programu je jarmark, soutěže pro děti, hudba, divadlo i souboje rytířů.

Poslechnout si zde v unikátních prostorách můžete českou mši Vánoční Jana Jakuba Ryby nebo 27. 12. zazpívat koledy.

"Hodnocení obchodu na Zboží.cz